KEĎ NA HYGIENE NAJVIAC ZÁLEŽÍ

Na celom svete sa šíri nový koronavírus známy aj ako SARS-CoV-2. Zdá sa, že kvapôčková infekcia je hlavný spôsob prenosu z človeka na človeka. Vďaka jednoduchým hygienickým opatreniam môže každý človek prispieť k ochrane seba aj ostatných pred týmto život ohrozujúcim pľúcnym ochorením, ako aj k zastaveniu jeho rýchleho šírenia. Naša špeciálna téma sa bude venovať najúčinnejším spôsobom ochrany pred infekciou.

Kde vnzikol koronavírus ?


Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila 11. marca 2020 ochorenie COVID-19 za pandémiu. Toto pľúcne ochorenie spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2. Na rozdiel od epidémie nie je výskyt infekčného ochorenia pri pandémii lokalizovaný a môže sa šíriť po celom svete, ako to môžeme v súčasnosti pozorovať. Infekcia koronavírusom sa prejavuje symptómami podobnými chrípke, ako sú kašeľ, horúčka, nádcha a únava. Medzi symptómy patria aj problémy s dýchaním, škriabanie v hrdle, bolesti hlavy a končatín, nevoľnosť. hnačka či triaška. Priebeh ochorenia je pre všetkých iný a výrazne sa odlišuje. Možný je aj bezpríznakový priebeh či závažná pneumónia s následkom zlyhania pľúc či dokonca smrťou. Vedci predpokladajú, že sa patogén koronavírusu SARS-CoV-2 prenášal z divej zveri na ľudí na potravinových trhoch v čínskom meste Wu-chan (provincia Chu-pej). Zatiaľ však nedokázali s istotou určiť zviera, ktoré bolo pôvodným nosičom vírusu. V súčasnosti môžeme predpokladať, že sa patogén po prvýkrát na iné zvieratá preniesol z netopierov a potom sa rozšíril aj na ľudí – pravdepodobne konzumáciou zvieraťa, ktoré bolo prechodným hostiteľom patogénu SARS-CoV-2 a predávalo sa na trhu.

Spúšťače infekčných ochorení


Infekčné ochorenia môžu spôsobovať rôzne patogény vrátane vírusov, baktérií a húb.

Vírusy

"Vírusy ako koronavírus SARS-CoV-2 nie sú voľným okom viditeľné a ich veľkosť je zhruba 20 až 300 nanometrov. Napádajú živočíšne, rastlinné a ľudské bunky a tieto živé bunky potom využívajú ako takzvané hostiteľské bunky. Niekedy dokážu dlhý čas prežiť a zostať infekčné aj po vystavení vzduchu. Na dlhodobé prežitie však vírus potrebuje novú hostiteľskú bunku a ak ju nenájde, skôr či neskôr zomrie.
Ochorenia nespôsobujú všetky vírusy. Náš imunitný systém častokrát rýchlo zakročí a okamžite bojuje proti týmto votrelcom. Vírusy sa začínajú v tele množiť v momente, kedy dôjde k infekcii. Lieky ponúkajú proti vírusom len obmedzenú pomoc a antibiotiká sa v prípade vírusových ochorení preukázali ako neúčinné. Máme vytvorené aj antivirotiká, no tie pomáhajú len proti konkrétnym typom vírusov. Keďže sa môžu vírusy (napríklad chrípkový vírus) meniť, dokážu ľahšie prekonať prirodzenú obranu tela. Človek sa stáva imúnny, len keď sa jeho telo vysporiada s patogénom. Imunita však po prekonaní ochorenia nie je zaručená. Vírusy nemajú vlastný metabolizmus."

 

Baktérie

Baktérie sú v porovnaní s vírusmi viacnásobne väčšie. Sú to sebestačné jednobunkové organizmy s veľkosťou približne 0,1 až 700 mikrometrov. Majú vlastný genetický materiál a metabolizmus. Baktérie sú všade vôkol – vo vzduchu, vo vode, v potravinách atď. Podobne ako vírusy, aj baktérie dokážu v prostredí a aj v samotnom tele prežiť dlhý čas, veľakrát celé týždne a niekedy aj mesiace. Sú veľmi prispôsobivé a dokážu sa množiť v najrôznejších podmienkach. Ochorenia u ľudí však spôsobuje len jedno percento všetkých baktérií. Baktérie sú veľakrát dokonca dôležité pre zdravie. Žijú napríklad v ľudských črevách, na pokožke či v ústnej dutine. Na odstránenie baktérií sa používajú vysoké teploty (napríklad vo forme vodnej pary pri čistení) alebo chemické látky, ako sú alkohol, aldehydy alebo chlór. U ľudí sa v rámci liečby často používajú antibiotiká. Tie zabraňujú množeniu baktérií alebo ich dokonca priamo zabíjajú.

 

Huby 


Huby sa na ľudskej pokožke alebo v tele vyskytujú celkom prirodzene. Poznáme len niekoľko druhov húb, ktoré u ľudí spôsobujú ochorenia, vrátane kožných plesní, kvasiniek alebo iných plesní. Týmto hubám sa darí najmä na vlhkých miestach: v kúpeľniach, výklenkoch, na vlhkých stenách či v kvetináčoch. Živnou pôdou pre huby môžu byť aj potraviny ako chlieb, zemiaky či múka. Huby dokonca nachádzame aj v čalúnenom nábytku či posteľnej bielizni. Kvasinka patrí do prirodzenej kožnej flóry. Žije na povrchu kože a živí sa odumretými kožnými čiastočkami. Huby prenikajú do ľudského tela, len ak sa poškodí prirodzená kožná bariéra alebo oslabí imunitný systém. Ochorenia, ktoré spôsobujú huby, sa nazývajú mykóza. Väčšinou postihujú kožu, nechty alebo sliznice. Len zriedkakedy postihnú huby aj vnútorné orgány ako pľúca. V takomto prípade však dokážu spôsobiť obrovské poškodenie.


Ako sa koronavírus SARS-CoV-2 prenáša?

"Kvapôčková infekcia:
Podľa súčasných poznatkov sa patogén koronavírusu SARS-CoV-2 prenáša primárne takzvanou kvapôčkovou infekciou. To znamená, že ľudia prenášajú patogén vzduchom pri kašli alebo kýchaní. Iní ľudia tieto patogény vdýchnu a v najhoršom prípade sa tiež nakazia."
"Nepriama infekcia:
Možný je aj nepriamy prenos vírusu. Prenášajú ho ľudia, ktorí si pri kašli alebo kýchaní prikryli rukou ústa a potom sa dotkli predmetov, ako sú kľučky dverí, mobilné telefóny, dotykové obrazovky či operadlá stoličiek. Vírusy zostávajú na povrchu týchto predmetov a odtiaľ sa dostanú k zdravým ľuďom."
"Kontaktná infekcia (infekcia výlučkami):
Kontaktná infekcia je tiež spôsob, akým sa môžu vírusové ochorenia šíriť. K zdravému človeku sa môžu prostredníctvom špinavých rúk dostať napríklad aj tie najmenšie stopové prvky kontaminovanej ľudskej stolice. K infekcii môže dôjsť aj vtedy, keď sa patogén dostane do tela priamo cez sliznicu očí, hrdla a nosa alebo horných dýchacích ciest, napríklad počas bozkávania. Zatiaľ nebolo s konečnou platnosťou potvrdené, že sa vírus SARS-CoV-2 šíri aj prostredníctvom kontaktu. Jeden z najúčinnejších spôsobov, ako predísť kontaktným infekciám, je pravidelné a dôkladné umývanie rúk s bežným mydlom."

Hand hygiene

 

Ako môžete pred infekciou ochrániť seba a ostatných?

Keďže momentálne nemáme proti koronavírusu žiadnu vakcínu, je veľmi dôležité, aby sme dodržiavali jednoduché hygienické opatrenia – ako v súkromí a osobnej hygiene, tak aj na verejných miestach.

 

Osobná hygiena 

Snažte sa nedotýkať tváre neumytými rukami
Dôkladne a pravidelne si umývajte ruky s mydlom a na cestách občas použite aj dezinfekčný prostriedok
Ak máte zdravotné ťažkosti, noste ochranu úst a nosa – uistite sa, že vám rúško správne sedí
Používajte jednorazové vreckovky a vyhadzujte ich do koša s vekom
Vyhýbajte sa kontaktu s chorými ľuďmi

Odporúčané správanie doma


Dodržiavajte etiketu pri kašľaní a kýchaní: Keď kašlete alebo kýchate, udržiavajte aspoň metrovú vzdialenosť od ostatných ľudí, kašlite/kýchajte do zohnutého lakťa a odvráťte sa od ostatných ľudí
Ak sa u vás prejavujú respiračné symptómy alebo príznaky podobné chrípke, zostaňte doma
Je veľmi dôležité, aby ste vytvorili oddelený priestor pre chorých ľudí vo vašej bezprostrednej blízkosti
Pravidelne vetrajte miestnosti a používajte čističky vzduchu
Využívajte možnosti práce z domu a vyhýbajte sa služobným cestám
Vyhýbajte sa kontaktu najmä so staršími alebo chronicky chorými ľuďmi

 

Odporúčané správanie na cestách 

Snažte sa udržiavať aspoň vzdialenosť aspoň 2 až 2,5 metra od ostatných, najmä chorých ľudí
Zdržte sa podávaniu rúk a objatí
Dodržiavajte etiketu pri kašľaní a kýchaní: Keď kašlete alebo kýchate, udržiavajte aspoň metrovú vzdialenosť od ostatných ľudí, kašlite/kýchajte do zohnutého lakťa a odvráťte sa od ostatných ľudí
Pravidelne dezinfikujte povrchy, ako sú volant auta, kľučky dverí, mobilné telefóny atď.
Zdržte sa súkromných dovoleniek
Čo najviac sa vyhýbajte verejnej doprave
Nezúčastňujte sa žiadnych veľkých podujatí
Nechoďte na nákup v hlavnom čase a využívajte služby vyzdvihnutia a doručenia

 

Prečo sú hygienické opatrenia v časoch koronavírusu také dôležité

V čistom dobre udržiavanom prostredí, ktoré sa pravidelne čistí, je riziko prenosu patogénov výrazne nižšie. Povrchy už nie sú živnou pôdou pre mikróby, baktérie či vírusy. Patogény sa dokonca dôkladnejšie odstránia aj z ťažko dostupných miest.

 

 

 

 

KARCHER 1.513-200.0 SC 3 Deluxe

Parný čistič SC 3 Deluxe s podlahovou hubicou umožňuje nepretržité čistenie vďaka dopĺňateľnej nádrži na vodu. Zahreje sa iba za 30 sekúnd. Účinná dezinfekcia bez použitia čistiacich prostriedkov, iba silou pary.

175.00

KARCHER PUZZI 8/1 C s kobercovou hubicou, 1.100-980.0

Praktický, kompaktný, výkonný: Tepovačj Puzzi 8/1 od spoločnosti Kärcher na rýchle čistenie malých kobercových plôch. Vrátane vákuovej hadice a pružnej podlahovej hubice.

599.00

KARCHER Čistič tvrdých podláh BR 30/1 C Bp Pack, 1.783-050.0

Ideálne na hygienické čistenie, čistenie a dezinfekciu podláh na malých plochách: kompaktný akumulátorový čistič BR 30/1 C Bp Pack s technológiou valcov z mikrovlákien od spoločnosti Kärcher.

898.99

KARCHER Čistič tvrdých podláhBR 30/1 C Bp Pack, 1.783-055.0

Ideálne na hygienické čistenie, čistenie a dezinfekciu podláh na malých plochách: kompaktný akumulátorový čistič BR 30/1 C Bp Pack s technológiou valcov z mikrovlákien od spoločnosti Kärcher.

948.00

KARCHER Parný čistič SC 5 EasyFix Premium Iron 1.512-557.0

Biely parný čistič SC 5 EasyFix Premium Iron s tlakom pary 4,2 bar obsahuje parnú tlakovú žehličku, funkciu VapoHydro, podlahovú hubicu, klzák na koberce a ďalšie príslušenstvo.

509.99

KARCHER VC 4s Cordless - ručný vysávač, 1.198-280.0

Optimálny čistiaci výkon - najmä na kobercoch: Akumulátorový vysávač VC 4s 2 v 1 zaujme svojou bezdrôtovou flexibilitou a multicyklónovým čistiacim systémom.

186.00

KARCHER SI 4 EasyFix Premium Iron Parná žehliaca stanica , 1.512-490.0

S kobercovým klzákom na osvieženie kobercov: biela žehliaca stanica SI 4 EasyFix Premium Iron Kit vrátane. parnej žehličky, aktívna žehliacej dosky a vylepšenej súprave príslušenstva.

592.00

KARCHER RM 760 - 1 kg

Prášok CarpetPro RM 760 Classic na základné čistenie na nástrek a extrakciu textilných podlahových krytín a čalúnenia (aj zmesové a celosyntetické vlákna).

13.99

KARCHER RM 760 - 5 kg

Prášok CarpetPro RM 760 Classic na základné čistenie na nástrek a extrakciu textilných podlahových krytín a čalúnenia (aj zmesové a celosyntetické vlákna).

60.00

KARCHER WV 5 Plus N Black Edition, 1.633-467.0

Akumulátorový umývač okien sa raz-dva postará o čisté okná bez šmúh a to bez kvapkania. Po dokúpení náhradnej batérie je možné nonstop čistenie. Balenie obsahuje aj úzku hubicu. Ideálny pre kúpeľňu, kuchyňu a samozrejme okná a autosklá.

87.59

KARCHER FC 7 Cordless Premium , 1.055-760.0

Čerstvo utreté podlahy bez toho, aby ste museli najskôr vysávať: Bezdrôtový podlahový čistič FC 7 Cordless Premium odstraňuje všetky typy suchých a mokrých denných nečistôt v jednom kroku. Podlahová hlava s integrovanými LED diódami.

421.00

KARCHER FC 7 Cordless , 1.055-730.0

Batériový čistič vhodný na umývanie všetkých bežných tvrdých podláh.

359.80

KARCHER AF 100 Purifier - 1.024-810.0

Pre kvalitný vzduch v miestnostiach do 100 m²: mobilná čistička vzduchu AF 100 s presným laserovým senzorom, automatickým režimom a viacerými druhmi filtra na rôzne druhy využitia.

692.21

KARCHER Vysávač a fukár lístia BLV 36-240 Battery 1.444-170.0

Výkonný fukár a vysávač lístia BLV 36-240 Battery jednoducho vyfúka, vysaje a poseká aj mokrý zelený odpad rýchlosťou až 240 km/h. Sacia a fúkacia rúra sú samostatne vyberateľné. Batéria nie je súčasťou výbavy.

223.00

KARCHER LMO 18-33 Battery 1.444-400.0

Akumulátorová kosačka na trávu LMO 18-33 Battery je ľahko ovládateľná vďaka nízkej hmotnosti a extrémnej obratnosti. Pre pohodlné kosenie v záhrade.

196.99

KARCHER SC 2 Deluxe EasyFix Premium

Základný model v oblasti parného čistenia bez chémie: kompaktný parný čistič SC 2 Deluxe EasyFix so svietiacim LED krúžkom na zobrazovanie prevádzkového režimu. Ideálny na všetky tvrdé plochy v domácnosti.

172.99

KARCHER FC 5 PREMIUM WHITE, 1.055-460.0

Vrátanie náhradného páru valcov, univerzálneho čističa a vzorky čistiaceho prostriedku: čistič tvrdých podláh FC 5 Premium s valcami z mikrovlákna a funkciou 2 v 1 na stieranie a vysávanie v jednom kroku.

269.00

KARCHER FC 5 CORDLESS PREMIUM, 1.055-660.0

S prídavným párom valcov, 500 ml univerzálneho čističa a 30 ml prostriedku na ošetrovanie tvrdých podláh: bezkáblový čistič tvrdých podláh FC 5 Cordless Premium vrátane funkcie 2 v 1 na stieranie a vysávanie iba v jednom kroku.

395.00

KARCHER WV 6 PLUS + ÚZKA HUBICA, 9.714-069.0

S inovačnou technológiou stierok a ešte vyššou flexibilitou používania: akumulátorový čistič okien s odsávaním WV 6 Plus pre čisté okná bez šmúh v čo najkratšom čase. A teraz aj s úzkou sacou hubicou vhodnou pre menšie okná.

85.00

KARCHER FC 3 Cordless Premium 1.055-360.0

Bez námahy sa dostane pod nábytok a čistí dôkladnejšie ako akýkoľvek mop: Štíhly FC 3 Cordless Premium stiera podlahu vďaka inovačnej samočistiacej funkcie vždy čistou vodou.

179.00

KRCHER SC 3 Upright EasyFix 1.513-300.0

Čistenie do hĺbky pórov pomocou pary bez starostí: SC 3 Upright EasyFix sa ľahko ovláda a používa na tvrdých podlahách. Navyše odstráni 99,99% baktérií, ktoré sa bežne vyskytujú v domácnosti.

139.92

KARCHER KB 5 PREMIUM 1.258-021.0 AKU metla

Na efektívne medzičistenie: Aku metla KB 5 v bielej farbe je pripravená na použitie rýchlejšie ako vysávač a presviedča mimoriadnym čistiacim výkonom v najmenšom priestore.

75.00

KARCHER LBL 4 36 V Battery Set, 1.445-160.0 Akumulátorový fukár lístia s rýchlonabíjačkou a batériu

Výkonný 36 V akumulátorový fukár na lístie Kärcher dosahuje rýchlosť vzduchu až 250 km/h. Vrátane 2-stupňovej regulácie výkonu. V súprave s batériou a rýchlonabíjačkou.

274.99

KARCHER PCL 4 Čistič terás, 1.644-000.0

Čistič terás PCL 4 odstraňuje špinu vďaka rotujúcim valcovým kefám a integrovanému nanášaniu vody dôkladne a rovnomerne. Jednoducho ho pripojte na vodovodný kohútik.

196.75

KARCHER WV 2 + KV 4 , Čistič okien a AKU vibračný pad, 1.633-340.0

Na čistenie okien bez námahy: Vibrujúca aku stierka KV 4 vďaka elektrickému nanášaniu vody a vibrovaniu uvoľní špinu – čistič okien s odsávaním WV 2 špinavú vodu odsaje.

104.04

KARCHER K 2 Battery Set, 1.117-220.0

Perfektný na flexibilné použitie bez elektrickej prípojky: batériový vysokotlakový čistič K 2 Battery vrátane 36 V / 5,2 Ah vymeniteľnej lítium-iónovej batérie a nabíjačky. Ideálny na všestranné použitie okolo domu.

318.00

KARCHER K 5 Compact, 1.630-750.0

Vysokotlakový čistič K 5 compact vrátane inovatívneho uloženia hadice s ľahkou prepravou a uskladnením pre pravidelné používanie pri stredne silnom znečistení. Plošný výkon 40 m2/hod.

247.50

KARCHER KV 4 PREMIUM, 1.633-930.0

Vrátane 2. utierky: Aku stierka KV 4 s elektrickým nanášaním vody a vibrovaním bez námahy uvoľňuje špinu z hladkých povrchov.

105.00

KARCHER WV 2 + KV 4 Premium biely , 1.633-350.0

Silné duo pre okná bez šmúh: vibrujúca aku stierka KV 4 vrátane elektrického nanášania vody, vibrácie, 2. utierky ako aj ďalších extra vlastností a čistič okien s odsávaním WV 2.

132.00

KARCHER WVP 10 , 1.633-550.0

Pre hladké povrchy od okien až po dlaždice: Batériový vysávač okien WVP 10 sa postará o výsledky bež šmúh, pohodlne sa drží v ruke a umožňuje dokonca i prácu nad hlavou.

170.02

KARCHER VC 5 PREMIUM (1.349-200.0) - ručný vysávač

Bez vreckový kompaktný vysávač VC 5 značky Kärcher je možné bez námahy odložiť aj v tom najmenšom priestore, avšak čistí rovnako dôkladne ako bežný podlahový vysávač. Vďaka príslušenstvu má všestranné využitie. Zažite radosť a voľnosť z pohybu pri vysávaní.

178.90

KARCHER SV 7 (biela)

Naparovanie, vysávanie a sušenie v jednom pracovnom kroku - parný vysávač SV 7 spája multifunkčnosť a maximálne pohodlie v jednom stroji!

529.99

KARCHER DS 6 Premium - biela (1.195-240.0)

Vysávač s inovačnou technológiou vodného filtra, ktorá sa stará o čerstvý a na 99% vyčistený odpadový vzduch. Dobrodenie - nie len pre alergikov.

325.99

KARCHER VC 3 Premium 1.198-135.0

Ušetrí výmenu a dokupovanie filtračných vreciek: vysávač VC 3 Premium s technológiou multicyklónu a priehľadnou nádobou na nečistoty, ktorá sa dá vymývať.

142.00

KARCHER VC 2 PREMIUM (biela)

Ideálny na praktické čistenie bytov a menších domov: kompaktný vysávač VC 2 s vreckom a jednoduchou obsluhou.

133.00

KARCHER SC 1 EASYFIX PREMIUM WHITE, 1.516-375.0

SC 1 EasyFix Premium: Parný mop 2 v 1 s predlžovacou hadicou a podlahovou tryskou praktický, efektívne čisti a to bez použitia chémie.

101.99

KARCHER SC 1 PREMIUM WHITE

Ručný parný čistič SC 1 Premium je vďaka hadici všestrannejšie. Kompaktná veľkosť tohto zariadenia je ideálna na rýchle a dôkladné čistenie bez chémie.

91.99

KARCHER SC 3 Easyfix Premium (Biela) 1.513-160.0

30 sekúnd na zahriatie umožňuje nepretržité čistenie: parný čistič SC 3 EasyFix Premium s naplniteľnou nádržou na vodu, odvápňovanou kaťušou, podlahovou hubicou EasyFix a príslušenstvom.

163.00

KARCHER AD 4 PREMIUM (1.629-731.0)

Nový výkonný vysávač na popol a suché nečistoty AD 4 Premium energetickej triedy A+ a dlouhotrvajúcim sacím výkonom, kovova sberná nádoba s objemom 17 l, integrovaný výfukový filter.

135.60

KARCHER NT 30/1 Tact L , 1.148-201.0

Robustné komponenty s dlhou životnosťou a vysoký sací výkon: vysávač na mokré aj suché nečistoty NT 30/1 Tact s inovatívnym systémom čistenia filtra Tact a 30 l nádobou na nečistoty.

391.00

KARCHER RM 25 ASF aktívny čistič, 2,5 l 6.294-940.0 - dopredaj

Kyslý základný čistiaci prostriedok na vysokotlakové čistenie sanitárnych zariadení. Odstraňuje usadeniny a povlaky spôsobené vodným kameňom, hrdzou, pivným a mliečnym kameňom ako aj mastnotou a bielkovinami. Veľmi dobre sa hodí pre čistenie vnútra potravinárskych nádrží.

23.96

Kärcher HOMELINE KB5

Rýchlejšie poruke ako vysávač: Aku metla KB 5 na komfortné čistenie v prípade potreby. Mimoriadny čistiaci výkon na najmenšom priestore.

62.29

Karcher HDS 10/20-4 MX 1.071-912.0

HDS 10/20-4 MX s hadicovým bubnom, 20 m vysokotlakovou hadicou a 4-pólovým vzduchom chladeným elektromotorom je najsilnejší 3-fázový horúcovodný vysokotlakový čistič strednej triedy Kärcher

4655.88

KARCHER BD 50/50 C Bp Classic , 1.127-001.0

BD 50/50 C Bp Classic bez batérie a nabíjačky, je cenovo výhodný a kompaktný základný model umývacieho automatu s pohonom na batérie. Umožňuje plošný výkon do 2000 m²/h.

2435.88

KARCHER Sada filtračných vreciek,5 ks ,6.904-143.0

5 papierových filtračných vreciek (2-vrstvové) s vynikajúcim filtračným výkonom. Vrecká sa vyznačujú vysokou odolnosťou a spoľahlivo zadržia aj jemný prach. Vrátane 1 mikrofiltra.

17.48

KARCHER Plochý skladaný filter, 6.414-498.0

Plochý skladaný filter umožňuje mokro-suché vysávanie bez výmeny filtra. Ponúka veľkú filtračnú plochu na najmenšom priestore a nezasahuje do nádoby vysávača.

12.88

KARCHER Parný vysávač SV 7 1.439-410.0

Naparovanie, vysávanie a sušenie v jednom pracovnom kroku - parný vysávač SV 7 spája multifunkčnosť a maximálne pohodlie v jednom stroji!

469.40

KARCHER BR 35/12 C Bp Pack , 1.783-450.0

Batériový podlahový umývací automat BR 35/12 C, vybavený inovatívnou technológiou KART, zaujme svojou vynikajúcou obratnosťou, nízkou hmotnosťou a vysokým čistiacim výkonom.

3514.88

KARCHER HD 5/15C Plus, 1.520-931.0

Šikovný, mobilný, všestranný: studenovodný vysokotlakový čistič HD 5/15 C Plus na vertikálnu a horizontálnu prevádzku. S odkladaním príslušenstva, mosadznou hlavou valca a automatickou dekompresiou tlaku.

648.00

KARCHER Puzzi 8/1 C, 1.100-225.0

Tepovač Kärcher Puzzi 8/1 C je výkonný extraktor v základnej triede. Tepovač - extraktor sa môže cielene používať na čistenie čalúnenia alebo odstraňovanie fľakov z kobercov.

495.95

KARCHER SE 5.100 tepovač 1.081-200.0

Tepovač - extraktor na hygienické základné čistenie kobercov a tvrdých podláh. Použiteľný aj ako mokro-suchý vysávač.

276.00

KARCHER press & ex prášok RM 760 - 10,0 kg

Prášok CarpetPro RM 760 Classic na základné čistenie na nástrek a extrakciu textilných podlahových krytín a čalúnenia (aj zmesové a celosyntetické vlákna).

85.00

KARCHER BR 30/4 C 1.783-223.0

Veľmi kompaktný a veľmi ľahký (iba 11,5 kg) umývací automat BR 30/4 C (+ mikrofázový valec grátis) je inovačnou a silnou alternatívou k manuálnemu čisteniu tvrdých plôch od 20 do 200 m². Podlaha je hneď po vyčistení suchá.

1069.40

KARCHER EB 30/1 Adv Li-Ion 1.545-127.0 + 1ks výmenná batéria 7,2 V / 2,6 Ah a rýchlonabíjačka BC 1/1.8

EB 30/1 Professional Li-Ion je prvá elektrometla s pohonom na batérie pre profesionálov na trhu. Výbava 2ks batéria s lítium-iónovými článkami 7,2 V/2,6 Ah

470.30

KARCHER Akumulátorová metla EB 30/1 Li-Ion

Firma Kärcher priniesla teraz na trh prvú batériami poháňanú elektrickú metlu pre profesionálnych užívateľov, EB 30/1 Li-Ion.

242.88

KARCHER NT 75/2 Tact2 Me

Vysoká mobilita a výkon, výdrž, robustnosť a množstvo praktického vybavenia robia z vysávačov Tact² od firmy Kärcher žiadaných špecialistov a univerzálne stroje. NT 75/2 Tact ² Me je pritom sériovo vybavený s kompletným antistatickým balíkom. Uľahčenie práce, ktoré netreba podceňovať, všade tam, kde je potrebné pravidelne odstraňovaťveľké množstvo jemného prachu.

1579.00

KARCHER NT 27/1 Me, 1.428-100.0

V prípade stroja NT 27/1 ide o výkonný mokro-suchý vysávač na profesionálne používanie. Je obzvlášť kompaktný a sériovo je vybavený užitočným príslušenstvom.

272.00

KARCHER NT 27/1

V prípade stroja NT 27/1 ide o výkonný mokro-suchý vysávač na profesionálne používanie. Je obzvlášť kompaktný a sériovo je vybavený užitočným príslušenstvom.

222.00

Aktuálna akcia

Stále nové a za najlepšie ceny
produkty Kärcher » Viac info

PDF katalógy

Stiahnite si katalógy všetkých produktov vo formáte PDF. » Home&Garden » Professional » Aplikačné prospekty

Zákaznický servis

Potrebujete servis alebo zaškolenie obsluhy k prevádzke?
Radi vám pomôžeme! » Objednávka

Center Montes

Kvetinárska 15, 821 06 Bratislava
Pondelok 08:00 - 16:00
Utorok 08:00 - 16:00
Streda 08:00 - 16:00
Štvrtok 08:00 - 16:00
Piatok 08:00 - 13:00
» Dalšie pobočky